Menu:

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy można odebrać wyniki badań ?
Wyniki badań można odebrać codziennie od godziny 11:00 do godziny 18:00 w laboratorium na ul. PCK 8 w Kole.

Kto może odebrać wyniki badań ?
W związku z koniecznością zapewnienia ochrony danych osobowych, tylko pacjent ma prawo do odbioru swoich wyników. Nie dotyczy to wyników dzieci do lat 18, pozostających pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. Osoba, która chce odebrać wyniki badań swoich bliskich powinna mieć ze sobą upoważnienie (Druki do pobrania) i swój dowód osobisty.

Jak przygotować się do badania krwi ?
Do badania krwi zaleca się przyjść na czczo, co najmniej po 12 godzinach od ostatniego posiłku w godzinach porannych, najlepiej w godzinach 8:00-10:00. Do pobrania należy przyjść przed leczeniem lub po odstawieniu leków mogących mieć wpływ na parametry badania.

Czy wymagane jest wcześniejsze zapisanie się na badanie ?
Nie,  pacjent może przyjść na badanie w dowolny dzień w godzinach 8:00-16:00. Nie wymaga jest wcześniejsza rejestracja, jednak pacjent musi odpowiednio przygotować się do badanie (patrz punkt wyżej).

Czy w laboratorium można skonsultować wynik ?
Tak, przy odbiorze wyników nasz wykwalifikowany personel na życzenie pacjenta omówi parametry wykonanych badań.

Czy do badania ogólnego moczu i moczu na posiewu wystarczy jeden pojemnik ?
Nie, mocz do badania ogólnego powinien znajdować się w osobnym pojemniku. Należy pamiętać, że mocz na posiew powinien znajdować się w pojemniku jałowym. Pojemniki do badania są dostępne w naszym laboratorium.

Jakie badania laboratoryjne powinno się wykonywać w przypadku symptomów chorobowych ?
W przypadku konkretnych oznak chorobowych zapraszamy do konsultacji z naszym specjalistą w placówce laboratorium, który doradzi wybór odpowiednich badań. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i zachęcamy także do sprawdzenia pakierów badań (Pakiety badań).